Успешен финал на полусезона за еленчани

„Чумерна“ – „Ботев – Дебелец“ 2:0

В оспорван мач отборът на „Чумерна“ успя да пречупи „Ботев“ на негов терен в Дебелец. Преди срещата двата тима бяха записали по седем загуби и едно реми и разделяха последните две места в групата по голова разлика. С трите точки еленчани отлепиха от дъното, но остават предпоследни, на точка от „Изгрев 93“ (Царевец), който има две отложени срещи.

Резултатът бе открит през втората част от Шалаверов, който се възползва от отбита от вратаря на домакините топка в разбъркване, за да вкара за 1:0. Дебелчани направиха доста добри атаки, но им липсваше точният завършващ удар. Две минути преди да изтече редовното време, Георги Донев тръгна от своята половина, преодоля разредената защита на „Ботев“ и се разписа за 2:0.