14 четения

В Козаревец си припомниха резултатния футбол „Спортист“ (Козаревец) – „Юнак“ 5:1

Резултатна победа с убедителна разлика записа отборът на „Спортист“ в събота. Стефан Иванов разочарова гостите от Мерданя в 29-ата минута с попадение за 1:0. Иван Иванов върна надеждите на „Юнак“ в 53-ата, като довкара отбита от вратаря на домакините топка за 1:1. След още шест минути Антон Маринов вдигна на 2:1.

Последва период на надлъгване до 73-ата минута, в която Красимир Иванов покачи на 3:1. „Юнаците“ веднага тръгнаха напред, но инкасираха ново попадение в 76-ата минута, дело на Мирослав Сотиров, който само чакаше да му се отворят празнини.

Крайното 5:1 фиксира Иван Стайков в заключителните секунди на срещата.