martineli

martineli

Успех за „железничарите” в регионалното дерби

„Локомотив“ – „Етър ВТ“ 4:2

Победа с 4:2 записаха юношите старша възраст на „Локомотив“ срещу връстниците си от „Етър ВТ“. Дербито на региона се игра на стадиона в „Захарни заводи“, като домакините играха по-добре и до 70-ата минута поведоха с 4:0. Мартин Йорданов откри резултата в 25-ата минута, но горнооряховци нанесоха удара си през втората част. В 52-рата Николай Иванов покачи на 2:0, а в 65-ата Йордан Нотев доведе нещата до класическото 3:0. Мартин Йорданов се разписа за втори път в срещата, вдигайки на 4:0. Етърци успяха да върнат две попадения чрез Христо Василев и Георги Атанасов в последните пет минути на срещата, правейки загубата си по-почетна. След изиграване на есенния полусезон локомотивци са втори с 14 точки, а великотърновци последни само с една. „Виолетовите“ обаче имат един отложен мач с предпоследния в подреждането „Янтра“ (П. Тръмбеш). Именно в този седми кръг тръмбешчани взеха първите си три точки, пречупвайки „Първа атомна“ (Козлодуй) с 2:0. Есенен първенец е „Изгрев 93“ (Царевец) с пълен актив от 21 точки. В последния кръг момчетата на Ангел Ангелов удариха „Чардафон“ (Габрово) с 4:1.