Борислав Иванов и Калоян Калчев шокираха свищовлии, павликенчани взеха трите точки

„Академик“ – ОФК „Павликени“ 0:2

Загуба с 0:2 претърпяха футболистите на „Академик“ в регионалното дерби с павликенчани. Мачът тръгна с натиск на домакините, които обаче не създадоха чисто голово положение. Така дойде 10-ата минута, в която контра на гостите хвана в крачка отбраната на „студентите“ и Борислав Иванов излезе на стрелкова позиция. Нападателят стреля край вратаря на свищовлии и откри резултата 0:1. До почивката футболистите на Боби Борисов опитваха да държат топката и да организират атаки, но отбраната на павликенчани действаше много добре и допусна само един по-опасен удар- на Красен Каравелов. Пред другата врата пък Борислав Иванов и Димитър Кушев можеха да донесат по-голям аванс на тима си. Втората част тръгна по идентичен начин, като отново „Академик“ натискаше, но безплодно. Гостите, подредени добре в половината си, отбиваха атаките и дебнеха за контри. При поредната в 78-мата минута Калоян Калчев елиминира двама бранители на свищовския тим и вкара за 0:2.

В самия край на срещата бе отсъдена дузпа за „Академик“ за нарушение срещу Ивайло Дангуров, която Иван Ганев изпълни, но без успех, вратарят Радослав Рашков спаси битата в непосредствена близост до него топка. В четириминутното добавено време срещата просто се доиграваше.