В зрелищен мач „виолетовите“ и плевенчани си отбелязаха девет гола

„Етър ВТ” – „Спартак” (Плевен) 5:4

В зрелищен мач „виолетовите“ победиха с 5:4 отбора на „Спартак“ (Плевен) на стадион „Ивайло”. Любопитното бе, че и деветте гола в мача бяха отбелязани от различни футболисти, а старши треньорът на домакините Георги Василев използва различни състави в двете полувремена.

Още в 4-тата минута Петър Димитров стреля до вратата на гостите с ефектна задна ножица, а малко след това Илия Карапетров напредна и с удар край плонжа на вратаря им вкара за 1:0. В 9-ата минута път Иван Петков находчиво прехвъри вратаря на гостите, но топката срещна напречната греда и Карапетров не можа да я довкара.

В 20-ата минута избита топка попадна в Петър Димитров, който с плътен удар през купа от играчи вдигна на 2:0.

Развоят не стресна гостите, които постепенно изнесоха играта и направиха пълен обрат. След центриране отдясно в 23-тата минута Стефан Христов с удар от въздуха намали на 1:2. Десет минути по-късно той центрира и защитникът Иван Скерлев с глава си отбеляза автогол за 2:2. Силният вятър също влияеше на играта и с негова помощ в самия край на полувремето Владимир Каптиев с далечен удар изненада Акалски за 2:3.

След почивката етърци имаха подчертан превес, докато гостите залагаха на контри. При една от тях удар на Преслав Антонов бе спасен от Цанков.

В 60-ата минута Цветомир Тодоров бе изведен отдясно и с удар в далечния ъгъл изравни – 3:3. Само след две минути обаче Николай Велков с изстрел от 40 метра прати топката в мрежата за 3:4.

Последва красива задна ножица на Кямил, който прати топката над гредата, а после вратарят на гостите спаси опасен удар на Тодоров. В 70-ата минута след центриране от корнер аржентинецът Гуидо Абаян, който се раздаде в пълна степен, с глава се разписа за 4:4. Нов удар на Кямил бе спасен от вратаря на гостите, който капитулира в 82-рата минута, когато изведеният отдясно Митко Плахов със силен удар донесе победата на великотърновци с 5:4.

„Срещу ОФК „Созопол“ битката ще бъде делеч по-тежка“, коментира Георги Василев.