Злато и бронз за боксьорите на „Ивайло ВТ“ от шампионата на страната за младежи

58 боксьори от 21 клуба участваха в Държавното лично първенство по бокс за младежи до 22 години. Надпреварата в зала „Орловец“ в Габрово донесе два медала на боксов клуб „Ивайло ВТ“.

Шампионът на страната при мъжете Тинко Банабаков се пусна в по-горната за него категория до 52 килограма, където заради малкия брой участници се класира директно на финал. Там възпитаникът на Евгени Донев победи безапелационно Ивайло Димов от БК „Габрово 91“ с 3:0 съдийски гласа.

Максим Цветков, който след тригодишно отсъствие се завърна на ринга, се окичи с бронзов медал.

В категория до 75 килограма великотърновецът започна с победа с лекота над Мартин Петров от ЦСКА, след което записа успех над Атанас Христов от „Светкавица“ (Търговище). На полуфинала Максим загуби от Робърт Чамасанян от „Ботев“ (Пловдив), който по-късно взе титлата.

В същата категория Петър Петров бе спрян от Пламен Петков от „Чардафон“, който стигна до финалната среща.

При 81-килограмовите Николай Григоров загуби в първата си среща от Павел Стефанов от Червен бряг.