Шампионките минаха успешно през Шумен

ХК „Шумен-98” – „Етър-64” 25:29 (10:12)

Хандбалистките на „Етър-64” спечелиха последния мач от есенния дял на женската „А“ група. В Шумен „виолетовите” се наложиха с 29:25 (12:10) над едноименния местен тим и приключват полусезона с три победи и две загуби, които им отреждат трето място. До края на годината им остава гостуване в Поморие.

Преди срещата домакините бяха последни в класирането с четири загуби, но започнаха мача напористо, като на два пъти повеждаха в резултата с 4:2 и 6:4.

Етърки изравниха за 6:6 в 21-вата минута, нанизаха още три поредни гола и приключиха полувремето с 12:10 в своя полза.

През втората част гостенките не допуснаха повече изненади, като в 40-ата минута поведоха със седем попадения. В последните десет минути обаче имаха три поредни отстранявания и 6 минути играха с човек по-малко, което позволи на „Шумен- 98” да стигне до почетното 25:29.

Най-резултатна бе Соня Богданова с 8 гола, следвана от Силвана Савич и Даниела Коцева с по 6.

Великотърновки са трети в подреждането с 6 точки, а двубоят между лидерките ХК „Свиленград – ПУ” и „Бъки” в Габрово, които имат по 8 точки, беше отложен за 27 ноември. Причината е утрешният първи мач на свиленградчанки срещу „Вардар” (Скопие) от третия кръг на европейския клубен турнир “Чалъндж Къп”.

„Етър-64”: Десислава Николова, Соня Богданова 8, Силвана Савич 6, Деница Иванова 3, Ангелина Симеонова 1, Даниела Коцева 6, Десислава Кръстева 2 (Мирела Павлова 1, Данислава Петрова 2).