Не се получи дерби, домакините доминираха

„Атлетик“ – ФК „Морава“ 6:1

Повече от отлично тръгна свищовското футболно дерби за домакините, които поведоха с 2:0 в 14-ата минута. Хубави удари от дистанция на Петков и Костов хванаха в крачка вратаря на гостите от Морава и го принудиха да вади топката от мрежата си. Пробив на Милен Костов бе спрян с нарушение в наказателното поле на моравчани и реферът отсъди дузпа, която обаче Милен Костов пропусна, биейки край целта. В 26-ата минута обаче резултатът стана класически с попадение на Минчев за 3:0. В началото на втората част Нанков намали на 1:3, но от наказателен удар след час игра Георги Павлов опъна мрежата на гостите за 4:1. До края Милен Костов и Георги Ангелов се разписаха по веднъж за внушителното 6:1 в полза на „Атлетик“.