Трите точки приближиха домакините до тройката

ФК „Овча могила“ – „Бенковски“ 3:0

Най-добрият футболист на домакините Ангел Иванов проби по левия фланг и центрира към Христо Георгиев в 35-ата минута, който с глава откри резултата пред погледа на щастливата си майка Дарина, дошла да го подкрепи на стадиона в Овча могила.

В 43-тата минута гостите от Българско Сливово получиха възможност да се върнат в мача, но вратарят им Добромир Маринов пропусна отсъдената дузпа в тяхна полза, като би в аут.

През втората част домакините потърсиха развръзка и в 66-ата минута резервата Бойко Веселинов се възползва от грешка в отбраната на „Бенковски“, за да бие в долния ляв ъгъл на Маринов за 2:0.

Третото попадение падна след пас на Ангел Иванов, оползотворен от Димитър Цонев.