11 четения

Опитът надделя над младостта

„Изгрев-93“ – ФК „Ресен 2012“ 0:2

В отложен мач отборът на ФК „Ресен 2012“ спечели трите точки при гостуването в Царевец. Любопитно е, че гостите бяха без вратар, което наложи на президента на клуба Любослав Димитров да сложи ръкавиците. Отбраната пред него обаче бе на ниво и допусна твърде малко опасности. Мачът тръгна по ноти за ресенци, които вкараха гол още в 1-вата минута. Опитният халф Мариян Генов изведе отлично Светослав Станчев срещу вратаря на домакините и той не сбърка за 0:1. Отборът на „Изгрев 93“ опита да върне попадението, но подредени правилно в половината си гостите отбиха атаките и всичко свършваше около границата на наказателното им поле. Втората част тръгна с игра в централната част на терена, за да дойде 69-ата минута, в която спорът приключи. Цветомир Николаев изпревари с глава пазачите си при центриране от фланга и се разписа за 0:2. След това домакините записаха в актива си греда и няколко удара, но опитните гости постепенно ги укротиха, затвориха мача и си тръгнаха с трите точки.

С успеха ресенци се изравниха по точки с „Левски“ (Лясковец) и двата тима разделят второ – трето място на полусезона. Отборът на „Изгрев 93“ пък има още един отложен мач с „Лозен 2006“ (Сухиндол).