С оспорвани мачове стартираха ученическите игри по футбол във В. Търново

С оспорвани мачове стартираха от вторник Общинските ученически игри по футбол във В. Търново. Общо 14 отбора са подали заявка за участие в турнира, като най-много – шест, са при средношколците. Именно учениците 11 – 12 клас откриха турнира вчера на стадиона в Леденик.

Тимовете ПМГ „В. Друмев“ и ПГЕ „А. С. Попов“ не излъчиха победител помежду си, завършвайки 1:1. Денис Кавръков откри резултата в полза на природо-математиците в 36-ата минута, Бисер Белчев възстанови равенството в 76-ата.

Във втората среща за деня ПГТ „Д-р В. Берон“ преодоля ЧПГ „АК – Аркус“ с минималното 1:0. Единственият гол падна в 15-ата минута, когато след ъглов удар топката попадна в Калоян Борисов, който я изпрати в мрежата на съперника.

Днес започват мачовете при учениците 8 – 10 клас, като от 10 и 11,30 ч. в Леденик са срещите ПМГ „В. Друмев“- ПГСАГ „Ангел Попов“ и ПЕГ „Проф. д-р А. Златаров“ – Старопрестолна гимназия по икономика.

При най-малките, учениците 5 – 7 клас, се включват три училища. В четвъртък от 10, 00 ч. в Шемшево играят ОУ „Бачо Киро“ – ОУ „Дим. Благоев“. Третият участник в тази възраст е тимът на ОУ „Св. Патриарх Евтимий“.