martineli

martineli

Свищовлии със сребро и бронз от Trofej Bara

Сребро и бронз донесоха свищовски каратеки от международен турнир в Черна гора. Двама състезатели на годжу карате клуб „Алеко“ бяха част от националните отбори по карате за кадети, юниори и младежи до 21 години, участвали в надпреварата Trofej Bara, който се проведе в гр. Бар. Българите завоюваха общо 14 отличия.

В индивидуалната надпревара при кадетите в дисциплината кумите Аспарух Мидов стана вицешампион, Мартин Златев е с бронзов медал. В отборното класиране кадетите ни заеха трето място. Българският тим бе воден от треньора Добрин Иванов, а състезанието е част от подготовката за Европейското първенство по карате, което ще се проведе в София през 2017 г. Следващата седмица каратеките ни заминават за лагер в Скопие заедно с македонския национален отбор.