6 четения

Тихомир Иванов с номинация за най-добър атлет на България за 2016 година

Състезателят на СК „Свилоза“ (Свищов) Тихомир Иванов е единственият представител на клуб от областта, който е номиниран в анкетата за атлет N 1 на България за 2016 г. В традиционното допитване на списание „Атлетика“ и www.atletikabg.com гласуват спортни журналисти, които отразяват атлетиката в България. Иванов стана най-успешно представилият се българин в олимпийски финал в скока на височина при мъжете, като се нареди десети в Рио де Жанейро при дебюта си на олимпийски игри. В Бразилия той на два пъти изравни личния си рекорд от 229 сантиметра. По-рано през сезона Тихомир Иванов завърши пети във финала на Европейското първенство в Амстердам. През сезона състезателят на СК „Свилоза“ стана шампион на България при мъжете в зала и на открито, а в последен международен старт за годината спечели сребърен медал на турнира от сериите „Премиум“ на Европейската атлетика в Италия.

Феновете по целия свят могат да гласуват на www.atletikabg.com за Тихомир Иванов или друг от номинираните атлети. Десетката на феновете ще формира един от гласовете, които ще се прибавят към вота на експертите. Номинираният атлет, който събере най-много гласове от вота, ще бъде обявен за любимец на феновете за 2016 година.