Павликенчани допуснаха обрат през втората част

ОФК „Павликени“ – „Бдин 1923“ 1:2

Със загуба приключиха полусезона футболистите на ОФК „Павликени“, независимо че мачът тръгна добре за тях, а гостите от Видин на практика преди почивката имаха само една голова възможност. Въпреки кадровите си проблеми, засилили се по време на мача заради травми и принудителни смени, домакините поведоха в резултата. Борислав Иванов проби по фланга и подаде остро към играещия на антибиотици Димитър Кушев, но защитникът на бдинци пресече паса, пращайки топката в собствената си врата.

През втората част гостите направиха пълен обрат с далечни удари. Първо от фал Александър Соколов изненада вратаря Радослав Рашков, който очакваше центриране. Отново Соколов завъртя топката пак от статично положение, нападателят на гостите Янек Кирилов я атакува и тя се озова за втори път в мрежата на Рашков за 1:2.

Павликенчани опитаха да стигнат поне до равенство, но нямаха шанс, като след шут на Калоян Калчев топката кацна върху напречната греда. При разбъркванията в полето на видинчани пък отбраната им успяваше да изчисти топката, включително и пред голлинията.

Независимо от загубата павликенчани ще зимуват на шеста позиция с положителна голова разлика.