11 четения

Пет гола и много пропуски в Българско Сливово

„Бенковски“ – „Атлетик“ 0:5

С четири гола се отличи Милен Костов в свищовското футболно дерби на стадиона в Българско Сливово. Мачът се запомни и с многото пропуски пред двете врати, особено пред тази на „Бенковски“. Още в 8-мата минута Милен Костов вкара за 0:1, като изведен зад отбраната на домакините би под плонжа на вратаря им. В 15-ата опит за изкуствена засада му позволи да излезе от дълбочина и да се разпише за 0:2.

В самия край на полувремето Диян Иванов овладя топката около дъгата на наказателното поле, излъга четирима бранители, мушна топката между краката на пети и би край вратаря за 0:3. Преди това Костов шутира в гредата, а Ферещанов пропусна от чиста позиция. За домакините Бойко Тодоров и Ивайло Иванов пропиляха отлични шансове.

В 66-ата минута Костов завърши контра за 0:4, а в 75-ата би точно след корнер за 0:5. Пламен Дончев пък не успя да вкара за „Бенковски“, който тим заслужаваше поне почетен гол.