Спорт

Мъжкият тим на ХК „Етър 64“ изигра първия си турнир, горнооряховският „Локомотив“ взе две победи

Горнооряховската зала „Н. Петров“ бе домакин на срещите от турнира в хандбална група – мъже, зона „Мизия”. В първия мач „Раховец 2008” се наложи трудно над новосформирания отбор в силния пол на ХК „Етър 64” с 14:13 (9:5). В истинско дерби, изпълнено с много заряд и енергия, се превърна срещата между „Локомотив” и „Етър 64”. „Железничарите“ поведоха, но етърци успяха да изравнят до 3:3 в 10-ата минута, а на почивката водеха с 5:4. След нея с красиви комбинации домакините наложиха волята си и спечелиха с 12:8.

„Отборът ни на практика изигра първия си турнир само на 2 – 3 тренировки. Тимът бе воден от Даниела Коцева, а с момчетата работи Стефан Евтимов, който се състезава за „Добруджа“ (Добрич). Повечето състезатели са юноши на ХК „Боляри“. След като вече обхващаме и момчета в клуба, преценихме че е хубаво да се изгради пирамидата догоре със сформиран мъжки отбор“, коментира президентът на „Етър 64“Атанас Атанасов“.

В горнооряховското дерби от турнира „Локомотив“ надигра „Раховец 2008“ с 14:11. „Локо“ взе първата част със 7:5, а след почивката увеличи преднината си до 4 гола – 12:8. Крайния резултат 14:11 оформи Галин Караджов от 7-метрово хвърляне. Любопитно е, че мачовете бяха предавани онлайн, а в зала „Никола Петров“ имаше над 250 зрители.

Междувременно 11-годишните момчета на „Локомотив“ записаха победа и загуба по време на втория турнир от регионалното първенство. Горнооряховци отстъпиха пред връстниците си от ХК „Левски“ и победиха тима на „Д.М. – Тръстеник” (Д. Митрополия).