8 четения

„През второто полувреме влязохме в час, имахме предимство и голови положения“, коментира Георги Василев

ФК „Царско село” – „Етър ВТ“ 1:2

Отборът на „Етър ВТ” спечели важна победа в столицата срещу ФК „Царско село“ и запази лиделската си позиция в класирането. Домакините имаха четири поредни загуби преди двубоя и бе повече от ясно, че ще направят всичко възможно да не паднат за пати път. Точно така и стана, но великотърновци получиха шанса да поведат още в 7-мата минута. Николай Цветков влезе отдясно и подаде остро към Цветомир Тодоров, който засече топката за 0:1. Съперникът реагира веднага, овладя ивициативата и в следващите минути създадоха две опасни положения, завършили с удари, спасени от Цветомир Цанков, който замести на вратата контузения Акалски. В 19-ата минута обаче Скерлев и Цанков не се разбраха кой ще отиграе топката, Милен Иванов я овладя между тях и изравни – 1:1. До почивката домакините направиха още два пропуска, а за етърци след центриране на Мартин Николов таранът Иван Петков стреля до гредата.

Централният нападател се реабилитира в 70-мата минута, когато засече пас на включилия се ограсивно Илия Карапетров за 1:2. В добавеното време ново остро центриране на Карапетров намери Петър Димитров, който разтресе напречната греда на бранената от ФК „Царско село” врата.

„Определено срещнахме отбор с висока степен на мотивация да прекъсне серията си от загуби. Съперникът игра много здраво. Ние започнахме добре, отбелязахме ранен гол, след което обаче дадохме инициативата до почивката и след наша грешка допуснахме изравнителен гол. През второто полувреме нещата вече стояха по друг начин. Бяхме в час, осъзнавайки, че мачът е много важен. Вложихме много повече енергия и разум и стопроцентовите голови положения бяха в наша полза, както й игровото предимство. Сега ни предстои много важна седмица, в която трябва да сме пределно мотивирани за двата домакински мача“, коментира Георги Василев.

„Етър ВТ“: Цанков, Николов, Скерлев, С. Иванов, Мицаков, Ст. Генчев, Ивайлов (М. Плахов), Цветков (Карапетров), Тодоров (П. Димитров), Кямил, Петков.

Един коментар за “Нови важни голове на Тодоров и Петков оставиха „виолетовите“ на върха в подреждането

• 28.11.2016 в 14:43