Великотърновки с по два гола във всяко полувреме, вече са пети в класирането

„Болярки“ – ЖФК „Варна“ 4:0

Куп пропуски направиха великотърновските футболистки в съботния мач с ЖФК „Варна“ и това е основната причина да победят само с 4:0. Срещата се игра на терена в отличната база в Ресен и премина под диктовката на домакините. Доста нервност обаче личеше в действията на „Болярки“ преди почивката, която определено се отразяваше на изявите им. Още в самото начало Милена Андреева пропусна от чиста позиция, а в 6-ата минута Мирела Моева откри резултата. Тя бе изведена от Велизара Владимирова и би по диагонала за 1:0. Последва пропуск на Лора Петрова, която, останала очи в очи с вратарката на гостенките, я прехвърли, но и рамката зад нея. С попадение се размина и Моева, чиито бавни действия в пеналта й попречиха да нанесе удар, след като си открадна топката от защитничка и се озова очи в очи с вратарката на варненки. В 29-ата минута Лора Петрова стреля от движение от 18 метра и намери горния десен ъгъл за 2:0.

Шест минути след началото на второто полувреме неуспешен опит за изкуствена засада бе наказан от Велизара Владимирова с попадение за 3:0.

Малко по-късно с дружни усилия вратарката и защитничка на гостите спряха удар на Даяна Георгиева пред голлинията си. Нов изстрел на Даяна мина над вратата, късметът си с глава пробва и Габриела Христова.

Лора Петрова проби до аутлинията в 70-ата минута и върна топката към Мирела Йорданова, която я засече за 4:0, и срещата приключи с този резултат.

„Болярки“ вече имат 15 точки, а в края на седмицата ще увеличат актива си, тъй като приемат в отложен мач аутсайдера „Нефтохимик Бургас 1962“. В случай че четвъртия ЖФК „Бургас“ загуби своя отложен мач от „ЛП Суперспорт“, възпитаничките на Валентин Витанов ще зимуват четвърти.

„Болярки“: Новакова, Андреева, Иванова, Драганова, Заструг, Йорданова, Владимирова, Д. Георгиева, Зв. Георгиева, Петрова, Моева (Йорданова, Джукелова, Стоянова, Хрисстова).