54 четения

„Динамитът“ избухна на старта на зимния турнир по футбол в Павликени

14 отбора участват в зимния турнир по футбол, организиран от Община Павликени. Тимовете, разделени в три групи, мерят сили в Спортна зала „Йордан Петров – Графа“. Надпреварата бе открита в понеделник от кмета на общината инж. Емануил Манолов, който предложи от следващата година тя да носи името на легендата на българския футбол и почетен гражданин на Павликени и В. Търново Трифон Иванов. Инж. Манолов добави, че общинската администрация е внесла два проекта за ремонт на залата и очаква до следващото издание подовата настилка да е подменена с нова. Две топки за футзал подари на организаторите от името на БФС председателят на Зоналния съвет в старата столица Бончо Генчев, който пожела здраве на футболистите и успех в мачовете.

В първата среща двукратният победител в турнира „Червен динамит“ пречупи с 5:3 младия тим на „Медиана“. Двубоят бе много интересен и държа в напрежение публиката до последния съдийски сигнал.

„Медиана“ поведе с 0:1 с попадение на Калоян Киров, след което създаде още две отлични голови възможности. Мартин Кръстев изравни след удар на Димитър Кушев с глава в гредата за 1:1. Отново младоците дръпнаха напред, като този път точен бе Георги Христов за 1:2, след което удариха греда. Треньорът на представителния състав на ОФК „Павликени“ Милен Петков възстанови равенството за 2:2, при който резултат дойде почивката.

Второто полувреме тръгна с пробив на Кушев и подарък за Кръстев на празна врата за 3:2. Много красиво бе четвъртото попадение на „динамита“, дело на Кушев, който гардира топката и с едно движение прехвърли вратаря на съперника. Пет минути преди края Георги Богданов намали на 4:3, връщайки интригата, но секунди преди последния съдийски сигнал Кръстев завърши контра за 5:3.

В група „А“ са още отборите на „Лесичери“ и „Тики-Така“.

В група „В“ са „Алекс стил“, „Полипласт“, „Марк Крафт“, „Билдинг къмпани“ и ПГАТ „Ц. Церковски“.

В група „С“ ще мерят сили „Браво“, „Джордани комерс“, СУ „Бачо Киро“, „Заря“ и „Барса“.

Груповата фаза приключва на 16 декември, полуфиналите са на 27-ми, а финалът и закриването на турнира на 29-и идния месец.