Тихомир Петров със сребро от надпреварата „Левски 2016“

Сребърен медал от държавния турнир по спортна стрелба „Левски 2016“ взе Тихомир Петров. Състезателят на клуба по спортна стрелба „Етър 100“ отстъпи във финала на пневматична пушка при мъжете пред Явор Георгиев от „Левски“. Петров стреля 191.7 точки, докато постижението на победителя е 194.6 т. Две състезателки на търновските клубове влязоха във финала на пневматичен пистолет при жените. Росица Илова от „АП спорт“ е пета, Марина Мандичева от „Етър 100“ е седма. При юношите на пистолет Свилен Гергов от „АП спорт“ завърши на девето място. Съотборниците му Мартин Драгомиров и Кънчо Стоянов са съответно девети и седемнадесети при мъжете на пневматичен пистолет. Междувременно Българският стрелкови съюз обяви най-добрите състезатели за 2016 г. При жени и мъже N 1 е Антоанета Бонева. През сезона тя има първо място на спортен пистолет от световната купа, второ място на пневматичен пистолет от световната купа, сребърен медал от европейското първенство на пистолет и осмо място от олимпиадата на спортен пистолет.