11 четения

Пълен комплект медали за борците на „Локомотив“ от „Олимпийска слава“

116 състезатели от страната, Молдова, Турция, Афганистан, Косово и Македония участваха в Международния турнир по свободна борба „Олимпийска слава“, проведен в град Бургас. В спортна зала „Младост“ борците на „Локомотив“ (Горна Оряховица) завоюваха пълен комплект медали. Аделина Момъкова спечели злато в категория до 46 кг при кадетките. На финала тя победи Даяна Янчева от „Черноморец“ (Бургас). При кадетите до 54 кг Юсуф Исуфов загуби на финала от Мехмед Мехмед от Ямбол и трябваше да се задоволи със сребърен медал. В същата категория съотборникът му Ердал Сали се пребори за бронз. Борислав Колев от великотърновския клуб „Илия Павлов“ стигна до финалната схватка в категория до 69 килограма. В спора за златото обаче отстъпи пред многократния шампион Иван Бадавров от Димитровград и остана втори.