Рекордна победа за великотърновки, Лора Петрова заби шест попадения

„Болярки” – „Нефтохимик” с 18:0

Рекордното 18:0 срещу бургаския „Нефтохимик” записаха в събота футболистките на „Болярки”. На стадион „Петър Шатров” в Шемшево присъствието на гостенките бе безмислено и показа колко излишни тимове има в първенството на женската „А“ група. От такива мачове определено няма полза никой, но това не омоловажава представянето на великотърновки, които не се отказаха да атакуват през цялата среща.

Лора Петрова откри резултата още в 5-ата минута, след като излезе сама срещу вратарката на гостенките и не сгреши за 1:0. Още при следващата атака Даяна Георгиева повтори упражнението и удвои резултата. В 7-мата минута Лора Петрова с глава вкара за 3:0, а в следващата атака с красив прехвърлящ удар направи 4:0, постигайки хеттрик само за 180 секунди.

После играта се укроти до 17-ата минута, когато Недрет Заструг с далечен прахвърлящ удар се разписа за 5:0. Шестото попадение бе дело отново на Лора Петрова, а в 22-рата минута след нейно центриране от фаул Звезделина Георгиева покачи на 7:0. Пак Лора Петрова бе изведена и вкара осмия гол, а в 31-вата минута тя даде пас с пета на Милена Андреева за 9:0. Към края на полувремето резултатът стана двуцифрен, след като Лора Петрова засече топката в мрежата.

След почивката „Болярки” продължиха да доминират. Още в 46-ата минута Теодора Йорданова с далечен удар покачи на 11:0, а малко след това пак тя със силен шут опъна мрежата за 12:0. Даяна Георгиева също с хубав изстрел вкара тринайстия гол в 59-ата минута.

От пряк свободен удар Велизара Владимирова нацели левия стълб, а после три порадни гола добави резервата Габриела Христова. Теодора Йорданова също стигна до хеттрик, а крайното 18:0 оформи Недрет Заструг.

Така великотърновки завършиха полусезона с 18 точки от 6 победи и 4 загуби, 41 отбелязани голове и 17 допуснати, като най-вероятно ще зимуват четвърти.

„Болярки”: Румяна Новакова, Милена Андреева, Габриела Иванова, Недрет Заструг, Венка Драганова, Теодора Йорданова, Велизара Владимирова, Даяна Георгиева, Звезделина Георгиева, Лора Петрова, Мирела Моева (Симона Стоянова, Мирела Йорданова, Найме Джикелова, Габриела Христова, Ивана Йорданова, Габриела Б. Иванова).