Четвърта поредна победа за „виолетовите“, Иван Петков и Петър Димитров с нови голове

„Етър ВТ” – ФК „Банско” 2:0

С голове на Иван Петков и Петър Димитров отборът на „Етър ВТ” пречупи с 2:0 тима н ФК „Банско”. Въпреки че пристигнаха без 6 основни играчи, гостите играха открит футбол и отправи куп далечни удари към вратата на Цанков. През първото полувреме играта бе равностойна, а в 18-ата минута със силен изстрел от дистанция Николай Хаджиниколов разтърси напречната греда на бранената от домакините врата. Седем минути по-късно Джихат Кямил центрира към Иван Петков, който с глава вкара за 1:0. Попадението бе шесто за тарана в първенството. 120 секунди по- късно Красимир Илиев със силен далечен шут принуди в Цанков да избива. До почивката в актива на домакините бе добавен само един удар по земя на Димитров, уловен от Абдиков. В началото на второто полувреме Николай Цветков имаше претенции, че е фаулиран в пеналта на банскалии, но реферът Валентин Станчев не бе на същото мнение. И през второто полувреме „Банско” продължи да атакува, като Хаджиниколов и Илиев не се колебаеха да стрелят от дистанция. Защитата на „виолетовите” обаче игра стабилно и не допусна изненада.

Удар на Кямил в 73-тата минута мина до гредата, а десет минути преди края на редовното време Цветомир Тодоров поиска дузпа за нарушение срещу него.

180 секунди преди да изтече редовното време, Петър Димитров бе изведен на фланга, финтира защитник и с удар в левия ъгъл оформи крайното 2:0.

На 10 декември великотърновци гостуват на последния в класирането „Левски” (Карлово).

„Етър ВТ“: Цанков, Мицаков, Иванов, Скерлев, Николов, Ивайлов (69 Плахов), Генчев, Цветков (65 Карапетров), Кямил (74 Тодоров), Димитров, Петков.

След мача:

Георги Василев: „Имаше подценяване на съперника, който игра вдъхновено срещу нас“

„Сто процента имаше подценяване на противника и това до известна степен изравни класата на нашия отбор с ентусиазма на „Банско”. Срещу нас игра един много вдъхновен и амбициозен отбор. Не знам какви са причините, но от другите мачове, които съм гледал, „Банско” се изяви на по-високо ниво и в единоборствата, и в атаката. Първият ни гол стана опростено, с изнасяне на топката от вратаря, отлично продължение от Кямил и завършек на Иван Петков, който внася вече определено стил в отбора. Вторият гол беше плод на търпението на Димитров. В такива мачове, в които гониш крайната цел, не е важно по какъв начин постигаш победата – дали с красива игра, както бе в сряда, или пък като днес. Важното е да стоиш на върха.

Ние вече сме есенен шампион, това са мачове от втория дял. Реално сме по-добрият отбор от „Левски” (Карлово) и ще търсим това предимство, за да завършим годината както подобава.”

Иван Петков: „След като сме първи, значи сме най-добрите в момента в групата“

„Видя се, че гостите са добър отбор и трудно спечелихме мача. Може би защото са назад в класирането и сме ги подценили малко. Според мен имаме най-добрите футболисти в групата, както казва и президентът г-н Нанков. Имаме голям опит, може би тези наши качества печелят мачовете. Става въпрос за трудните мачове. Такъв ще е и последния двубой с „Левски“ (Карлово), независимо че са последни. Ще се хвърлят здраво, всеки играе срещу първия на хиляда процента. Това е нормално.

Никога не са ни поставяли за цел първото място, но така се стекоха обстоятелствата, че отборът ни е добър, върви напред и сме първи. Президентът се грижи за нас, имаме и голям треньор. Винаги има какво да се желае, но засега сме на върха и след като сме първи, значи сме най-добрите в момента в групата. Очаквам обаче много труден пролетен полусезон“, коментира голмайсторът Иван Петков.