Спорт

Момчетата на Стефан Николов спечелиха купа „Етър“, Стилиян Иванов е голмайстор на турнира

Набор 2006 г. на „Етър ВТ”, спечели предколедния турнир по футбол в спортната зала на Великотърновския университет. В надпреварата за купа „Етър“ се включиха осем отбора. На финала възпитаниците на Стефан Николов пречупиха с 2:1 тима на „Академик” (Свищов). Още във 2-рата минута Стилиян Иванов изведе напред етърци, като завърши хубава комбинация за 1:0. В последните секунди преди почивката обаче Ангел Ангелов от гостите с красив далечен удар изравни за 1:1. През втората част и двата тима имаха положения, като вратарят на гостите Евгени Дочев спаси доста положения, но отново Стилиян Иванов с удар отблизо донесе победата с 2:1.

Етърци получиха купата си от спортно-техническия директор Стефан Атанасов, купи имаше и за втория „Академик” и третия „Алекс ОК”, грамоти за останалите отбори и футболни топки за всички тимове участници. Топки бяха и индивидуалните награди. Голмайстор на турнира стана Стилиян Иванов от „Етър ВТ” с 6 попадения, най-добър вратар стана Евгени Дочев от „Академик”, а специалната награда за „откритие на турнира” получи Тонислав Донков от „Алекс ОК”.

По пътя към финала етърци разгромиха със 7:0 „Локомотив” (Дряново), биха с 2:1 и „Балкан” (Плачковци), а в третия мач срещу „Левски-2007” (Левски) завършиха 2:2.

В другата група доминираше свищовският „Академик”, който победи с 1:0 ОФК „Трявна” и с 3:0 ОФК „Павликени” и завърши 1:1 с по-малките футболисти от „Алекс ОК”. Алексите направиха 1:1 с тревненци и биха с 2:0 павликенчани, което ги изпрати в мача за 3 – 4 място. Там те победиха с 1:0 „Левски-2007” и завършиха трети, за което също получиха купа.

За 7 – 8 място „Локо” (Дряново) би с 2:0 ОФК „Трявна”, а за 5 – 6 място „Балкан” записа срещу ОФК „Павликени” служебно 3:0.