61 четения

Със завързани мачове тръгна вторият ден от зимния турнир по футбол във В. Търново. В група „В“ битката бе много оспорвана, като на старта на вечерта в ДКС „Васил Левски“ двукратният победител в турнира „Лайтс“ и „Водстрой“, в който личаха имена на играчи от „Левски 2007“ (Левски) и Павликени, си дадоха здрава битка. За „Лайтс“ на терена пък излизат бивши футболисти на „Етър“, като Владко Атанасов, Стефан Ангелов, Пламен Костадинов, Светослав Караиванов, Емил Копаранов, Свилен Василев, тримата вратари Станимир Палев, Венци Димитров и Ивелин Бонев, който единствен игра на поста си.

Два пъти „Водстрой“ повеждаше с попадения на Георги Вълчев-Машинката и Йордан Йорданов, но „Лайтс“ изравняваше, чрез Емил Копаранов и Стефан Ангелов и краят дойде при 2:2. Много хубав бе изстрелът на Ангелов в 27-мата минута, но му помогна и рикошетът.

В другия мач от групата „Янтра-2“ (Драганово) надделя трудно с 2:1 над „Ветеран турист“. На два пъти се разписа Георги Георгиев за победителите (6 и 10-ата минута), за победените интригата върна Стилиян Димитров в 23-тата минута, но само толкова.

„Ла Фурия“ и „Скрита сила“ (Априлци) отвъртяха зрелищно 3:3 в мач от група „Г“. Митко Митев изведе „Скрита сила“ сила напред в резултата, вкарвайки в 5-ата минута. Последва обрат до 3:1 за „Ла Фурия“ с точни изстрели на Енвер Силистралиев, Игнат Игнатов и Цветомир Николов.

Стефан Бялджиев намали на 3:2 в 36-ата минута, след още четири Митко Митев се прояви отново и фиксира окончателното 3:3.

Съставът на „Ресен-2012“ постави рекорд по резултатност в досегашните мачове, побеждавайки с 6:0 „Златна круша“ (Горна Оряховица) в същата група „Г“. Мартин Цачев се отличи с хеттрик и поведе при голмайсторите с 3 попадения. Боян Димитров, Георги Кожухаров и Георги Лазаров добавиха по един гол в актива на тима си.

Програмата днес:

17:00 ч. „Амфора“ – „Няма място“

18:00 ч. Джулюнчани – „Калоян-92“

19:00 ч. „Янтра-1“ – „Яна-1“ (Ресен)

20:00 ч. „Ив Комерс“ – „Табако Трейд“

Един коментар за “„Лайтс“ и „Водстрой“ не се победиха, „Ресен-2012“ постави рекорд по резултатност