32 четения

Велизар Илиев е първият национален шампион за годината от Велико Търново

Велизар Илиев ТК „Барс“ и Адрияно Дженев – ТК „Хасково“, спечелиха титлата на двойки на Държавното лично първенство по тенис на корт закрито за момичета и момчета до 12 години. Шампионатът се проведе при отлична организация на кортовете на ТК „Бароко Спорт“ в София. Във финалната среща при момчетата топ поставените Дженев и Илиев дадоха шест гейма на съперниците си – Димитър Пенчев ТК „Кристи“ и Виктор Марков ТК Дианая“, побеждавайки с 6:4, 6:2. Директорът на първенството Людмил Накашев награди призьорите. Освен с традиционните купи децата си тръгнаха и с ваучери за спортни стоки, осигурени от любезните домакини. Победителите взеха ваучери по 100 лв., а финалистите по 50 лв.

На сингъл Велизар Илиев се окичи с бронзов медал. В третия кръг той отстрани Борислав Златанов от ТК „Пазарджик“ с 6:0 и 6:3, но на полуфинала бе спрян от съекипника си на двойки Адрияно Дженев. Илиев взе първия гейм с 6:3, но загуби следващите два с 5:7 и 2:6. Велизар получи медала си за третото място от главния съдия Милена Коцева.