Отличия от три международни турнира за борците на клуб „Илия Павлов“

С призови класирания в три международни турнира се поздравиха състезателите на клуба по борба „Илия Павлов“. Старши треньорът Мирослав Колев заведе възпитаниците си в Украйна, София и Пловдив.

В Одеска област великотърновските борци за първи път стигнаха до златен медал. Спечели го Максим Иванов в категория до 66 килограма при юношите. Преслав Върбанов е втори при кадетите до 58 килограма, трети в същата категория е съотборникът му Николай Михайлов. С бронз от Украйна се завърнаха още Георги Христов при децата до 59 кг и Борислав Колев при кадетите до 69 кг.

В столицата в Дианабад се проведе турнир в памет на Янчо Патриков, на който гости бяха министърът на спорта Красен Кралев, президентът на федерацията Валентин Йорданов, секретарят Цено Ценов. Много силно в София се бори Калоян Атанасов, заслужил приза за най-резултатен състезател. При децата до 35 килограма той записа четири победи с туш и взе златото. Георги Христов също стъпи на върха на почетната стълбичка, но до 59 кг. Сребърни медали заслужиха Денис Желев и Преслав Върбанов при момчетата, съответно до 66 и 59 килограма.

В същият ден протече и отборно първенство за кадети, в което борците на Мирослав Колев завършиха трети, губейки на полуфинал от тима на ЦСКА.

„На практика се състезавахме при два регламента. Според първия обявен спечелихме срещу ЦСКА, но след това ни казаха, че са променили правилата и губим“, коментира Мирослав Колев.

Серията от състезания за възпитаниците му преди предстоящите държавни първенства приключи в Пловдив, където Максим Иванов се подреди първи до 66 килограма при юношите, а Денис Желев е трети при момчетата.

Един коментар за “Отличия от три международни турнира за борците на клуб „Илия Павлов“

• 16.01.2017 в 14:01