60 четения

Ясни десет от осминафиналистите на зимния турнир по футбол във В. Търново

Цветомир Николов се отличи със седем гола в един мач, „Ла Фурия“ записа най-резултатната победа в турнира

Два голови рекорда паднаха в четвъртък в тазгодишното издание на традиционния зимен турнир по футбол в Двореца на културата и спорта „Васил Левски“ във Велико Търново. Отборът на „Ла Фурия“ разгроми с 16:1 състава на „Златна круша“ (Горна Оряховица), като това вероятно ще е най-резултатния мач през това издание на надпреварата. Състезателят на победителите Цветомир Николов вкара 7 от головете и общо с 9 попадения оглави временното класиране при стрелците, но само за ден. С четири гола се отличи съотборникът му Игнат Игнатов, хеттрик записа Енвер Силистралиев, два пъти вкара Пламен Радев. За „крушата“ се отчете Тихомир Кирилов.

Другата среща от група „Г“ донесе успех с 4:1 за „Скрита сила“ (Априлци) срещу „Ресен- 2012“. Митко Митев бе автор на три гола за тима си и натрупа вече седем в личния си актив, четвъртия добави Цветомир Атанасов, всички между 13-ата и 20-ата минута. След почивката пречупените ресенци успяха само да намалят на 1:4 чрез Светлозар Стефанов.

„Ла Фурия“ оглави крайното подреждане в групата със 7 точки пред „Скрита сила“, със същия актив, но по-лоша голова разлика. Трети с 3 т. останаха ресенци. Изненада поднесе двукратният победител в турнира и миналогодишен финалист „Лайтс“, който загуби с 1:3 от „Ветеран турист“ и остана последен в група „В“.

Светослав Велчев откри за „туристите“ в 5-ата минута, в 19-ата Иван Петров покачи на 2:0. В средата на второто полувреме Калин Иванов върна надеждите на тима си, но само за 180 секунди, тъй като Олег Чолаков не пропусна от добра позиция да отчае съперника с трето попадение във вратата му.

В тази група напрегнат двубой поднесоха и „Янтра-2“ (Драганово) с „Водстрой“, завършил 0:1. Решителното за трите точки попадение отбеляза Мирослав Тотев.

Победител в групата стана „Водстрой“ с 5 точки пред „Янтра-2“ и „Ветеран турист“ с по 4 т. Първите два тима продължават директно напред, „туристите“ също, като трети отбор с най-добър актив. В петък в група „Д“ тимовете на „Ресторанти „Щастливеца“ и „Интернационал“ завършиха наравно 3:3 в интересна среща с гонитба в резултата. Калоян Киров (2) и Павлин Калчев (1) вкараха за „ресторантьорите“, за съперниците им от Елена се отчетоха Кристиян Шалаверов, Иван Салабашев и Никола Костов.

Въпреки че загуби три точки от актива си, „Илстрой“ се стегна и отнесе „Бока Хуниорс“ с 9:3, като и двата отбора завършиха в намален състав. Христо Йорданов от „Илстрой“ обиди рефера и получи червен картон, Пламен Тодоров от „Бока“ също отиде предсрочно при зрителите, но за саморазправа със съперник.

Иван Иванов (5 гола), Ивайло Иванов (2), Даниел Панайотов и Николай Иванов са голмайсторите на победителите от Раданово, за победените Христо Стоев вкара два пъти, веднъж се разписа Пламен Тодоров.

Първи с 5 точки и по-добра голова разлика е „Интернационал“, втори „Ресторанти „Щастливеца“, трети, който също се класира за елиминациите, е „Илстрой“ като трети отбор с най-добър актив. В група „Е“ не бе толкова заплетено. Аутсайдерът „Берк Ес“ (Русе) очаквано падна от „Евролукс“ (Джулюница), въпреки че поддържа нулевото равенство половин час преди Бисер Блажев в рамките на 180 секунди да опъне мрежата на два пъти за 0:2.

Съдбата на „Хуни“ (Лясковец) срещу миналогодишния първенец „Тера Трак“ също бе предварително ясно с оглед на представянето на двата тима до момента. Илиян Димитров продължи да бележи и го направи общо четири пъти, като с актив от 10 гола вече е едноличен лидер при стрелците. За великотърновци вкараха още Илиян Илиев, Николай Андреев, Ивайло Иванов и Тодор Чирпанов, оформяйки категоричното 8:0.

С девет точки първенец в групата е „Тера Трак“, с шест втори остана „Евролукс“, трети е „Хуни“, но без шанс да продължи.

Днес и утре ще станат ясни осминафиналистите от групите „А“ и „Б“, които са с по пет отбора.