6 четения

Горнооряховският „Локомотив“ почна контролите с победа

С гол на Мохамед Слим бен Отман горнооряховският „Локомотив” спечели първата си контролна среща по време на лагера в Анталия. Съперник на „железничарите” беше първодивизионният „Зира” от столицата на Азербайджан – Баку. Треньорите на двата отбора се бяха разбрали да пуснат в игра всичките си футболисти. Иван Колев започна със Стефано Кунчев, Желев, Амброуз, В. Керчев, Фиданин, Ндонг, Узунов, Джоман, Атанасов, Генчев, Кифуети. През втората част в игра влязоха всички останали футболисти. От самото начало българите имаха предимство и създадоха доста положения, но попадение така и не дойде, пише в официалния сайт на „Зира“.

След почивката азерите наложиха контрол върху топката, но не стигнаха до гол. В 70-ата минута по един играч от двата отбора получи червен картон за саморазправа от азербайджанския рефер Ингилаб Мамедов, ръководил мача. В самия край на срещата горнооряховци получиха правото да изпълнят наказателен удар. Мохамед Бен Отман бе точен и това се оказа единственият гол в мача – 1:0. В проверката взеха участие възстановените от дълготрайни контузии Красен Трифонов и Николай Христов.

Следващата проверка на локомотивци е на 25 януари с полския „Сласк Вроцлав”.