5 четения

Пламена Владимирова с второ време на турнира „НСА – спринт“

На второ място в турнира „НСА – спринт“ се класира великотърновката Пламена Владимирова. Състезанието в София бе първия официален старт в зала в България от календара на Българската федерация по лека атлетика.

При стартовете беше използвана уредбата за полуавтоматично измерване, която е доста по-точна от ръчното времеизмерване и даде по-ясна представа за фактическото състояние на победителите във всяка една серия. Атлетката на „Браун тим“ завърши първа в серията си в чистия спринт на 60 метра при девойки под 18 години. Възпитаничката на треньора Свилен Митрофанов се подготвя за държавното първенство в зала в Добрич, което стартира на 31 януари. В крайното класиране, изготвено според резултатите от четирите серии, Пламена е втора след Ванеса Янкова от „Класа“, която спря хронометрите на 7.8 секунди. „Пламена ще стартира в спринта и в тласкането на гюле на държавното в зала. За нея това ще бъде дебют при девойки младша възраст. Целта, която си поставяме, е да влезе във финала в спринта“, коментира Свилен Митрофанов.