„Виолетовите“ с два различни състава срещу „Царско село“, след почивката не можаха да спрат домакините

Лош резултат в приятелската среща с ФК „Царско село“ записа отборът на „Етър ВТ“. Мачът нямаше официален характер и по-скоро бе двустранна игра, обясниха от великотърновския клуб. Двубоят завърши 5:1 за домакините, които стигнаха до успеха след почивката. През първата част „виолетовите“ излязоха с познат състав от есенния полусезон, в който основните промени бяха Тихомир Кънев на върха на атаката и Ивайло Петков на вратата, а старши треньорът Станислав Генчев, който доскоро бе в средата на терена, остана на пейката.

Столичани откриха резултата в началото на полувремето след центриране отляво. Етърци изравниха с попадение на Симеон Иванов при корнер. Тишо Кънев с триково отиграване улучи гредата, а в настъпилото разбъркване централният защитник на „виолетовите“ стигна пръв до топката за 1:1. Пропуск за гостите направи Кънев, вратарят на ФК „Царско село“ пък спаси удар на Неделчев.

След почивката отборът бе в различен състав, като в игра влязоха новите попълнения, шанс получи и юношата Кольо Станев, от който Станислав Генчев е доволен.

При 2:1 за домакините изравнително попадение не успя да отбележи Иван Петков, новите Иван Стоянов и Йордан Апостолов също се разминаха с гол. На два пъти точни за столичани бяха Симеон Ганчев и Обаси, а петото попадение беше дело на Любомир Христов.