3 четения

„Железничарите“ паднаха от поляци, уточниха съперниците им в Анталия

Загуба с 0:2 претърпя отборът на „Локомотив“ (Г. Оряховица) във втората си приятелска среща по време на лагера в курорта Анталия. „Железничарите“ отстъпиха на полския „Сласк“ (Вроцлав), който се състезава в Екстра лигата на страната си.

Старши треньорът Иван Колев започна с Банков, Фиданин, Керчев, Амброуз, Желев, Христов, Джоман, Бен Отман, Генчев, Атанасов и Кифуети. По-късно като смени в игра влязоха Денчев, Кавдански, Цонков, Мечев и Узунов.

Поляците вкараха по един гол в двете полувремена, като за тях Камил Билински се отличи с попадение и асистенция. Той откри резултата в 22-рата минута с точен удар от наказателното поле, а в 68-мата след великолепен пробив сложи топката на главата на японеца Риота Мориока, който отблизо заби кълбото в мрежата за 2:0.

До края на мача влезлият като резерва Петър Денчев спаси удари на полски нападатели, останали очи в очи с него. „Железничарите“ имаха претенции за извършено нарушение в наказателното поле, но турският рефер не отсъди дузпа.

Междувременно от лагера съобщиха, че горнооряховчани са намерили съперници за контролните мачове на 28 и 29 януари. Направени са и промени сред съперниците. Вчера бе мачът с „Дордой“ от столицата на Киргизстан Бишкек.

В събота „железничарите” ще мерят сили с румънския „Търгу Муреш“, а в неделя с „Дунайска стреда“ (Словакия). На 1 февруари локомотивци излизат срещу „Напредък“ (Крушевац), който е четвърти в сръбската суперлига, а на 2-ри ще премерят сили с „Хабаровск“ (Русия). Далекоизточният тим е трети във временното класиране на Втората дивизия в руското първенство. Последният мач в Анталия на 4 февруари ще бъде не срещу „Шпорт Подбрезова“ от суперлигата на Словакия, а срещу „Слован“ (Братислава).