9 четения

„Виолетовите“ с първа победа при Станислав Генчев

„Ботев” (Гълъбово) – „Етър ВТ” 0:4

С УБЕДИТЕЛНА ПОБЕДА С 4:0 В КОНТРОЛНА СРЕЩА ПРИКЛЮЧИ ПЪРВИЯ СИ ЛАГЕР отборът на „Етър ВТ“. В събота воденият от Станислав Генчев тим срещна друг състав от втория ешелон – „Ботев” (Гълъбово). Мачът се игра на изкуствен терен до стадион „Берое” в Стара Загора.

„Виолетовите” започнаха в състав: Акалски, Кирилов, Минков, Скерлев, М. Николов, Кямил, Динев, Ивайлов, Неделчев, Карапетров и Иван Петков. През второто полувреме играха други 11 футболисти. На вратата бе Ивайло Петков, пред него действаха Мицаков, Апостолов, Симеон Иванов, Ташев, Трифонов, Явор Генчев, Кънев, Иван Стоянов, играещият треньор Станислав Генчев и юношата Бранислав Ботев.

Още в 6-ата минута Джихат Кямил беше изведен в наказателното поле, но стреля край страничната греда на бранената от „Ботев” врата. Точно след половин час игра Кямил центрира отдясно и Стефан Неделчев с глава се разписа за 0:1.

Последваха пропуски на Кямил и Петков, преди Динко Динев да покачи на 0:2 в 36-ата минута след асистенция на Илия Карапетров.

След почивката етърци продължиха да бъдат водещият отбор на терена, направиха нови пропуски, веднъж и гредата помогна на ботевци при удар на Явор Генчев.

В 73-тата минута след корнер Симеон Иванов вдигна на 0:3, отбелязвайки второто си поредно попадение в контролите. Малко след това, отново след ъглов удар, топката бе избита и от границата на наказателното поле с левия крак юношата Бранислав Ботев фиксира крайното 0:4. Попадението бе първо за него при мъжете. Ботев и другият юноша Кольо Станев, влязъл срещу ФК „Царско село”, определено заслужиха добри думи за представяне.

МЕЖДУВРЕМЕННО В ПЕТЪК ЗАПОЧНА ПОЧИСТВАНЕТО ОТ СНЕГА НА ФУТБОЛНИЯ терен в Самоводене, който от тази седмица ще бъде използван за подготовка от представителния отбор на ФК „Етър ВТ“.

Кметът на селото Николай Милаковски и председателят на земеделската кооперация Валентин Мицканов осигуриха необходимите работници и техника.

Днес теренът ще бъде валиран и готов за тренировъчен процес. Отборът почива в неделя и понеделник, от утре възобновява заниманията.