54 четения

„Железничарите“ с две поредни ремита в Анталия, привличат младежкия национал Бедри Рюстемов

ОТБОРЪТ НА „ЛОКОМОТИВ“ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) ИЗИГРА ДВЕ ПОРЕДНИ КОНТРОЛНИ срещи на лагера в Анталия. В четвъртък момчетата на Иван Колев завършиха наравно 0:0 срещу отбора на „Дордой“ (Киргизстан). „Железничарите“ играха в състав: Кунчев (46 Банков), Цонков, Кавдански, Керчев (46 Фиданин), Д. Атанасов, Мечев, Б. Рюстемов (46 Бен Отман), Узунов, Кр. Трифонов, Попчев, Генчев.

В началото на мача Стефано Кунчев отрази силен удар на централния нападател на съперника – ганайския футболист Инкум. Двубоят бе съпроводен от много силен вятър. В 10-ата минута Красен Трифонов удари гредата след бърза контра.

В края на полувремето с нов пропуск се отчете отново Красен Трифонов. Течеше 60-ата минута, когато опасна атака на „Локомотив“ завърши с удар на Генчев, но отново без резултат. В самия край на мача пред наказателното поле на „Дордой“ бе фаулиран Мечев. Зад топката застана Мохамен Бен Отман, който подаде към Димо Атанасов и коженото кълбо като по чудо не влезе във вратата на съперника.

ТРЕНЬОРЪТ ИВАН КОЛЕВ ДАДЕ ШАНС НА НОВОТО ПОПЪЛНЕНИЕ НА ГОРНООРЯХОВЧАНИ – БЕДРИ РЮСТЕМОВ. През лятото полузащитникът игра за младежкия национален отбор на България, но до момента не се е състезавал у нас. Кариерата му като футболист стартира в „Етър“ на 6 години при ветерана Петър Харалампиев във В. Търново. По-късно е тренирал при Ивелин Младенов в „Етър – 1924” и Христо Михайлов в „Бали – 2002”. През 2006 г. замина за Малта в „Пиета Хотспърс”. Там остана пет години, спечели титлата на страната и дори отказа малтийско гражданство, предложено му, за да играе за националния тим. Междувременно стана голмайстор на Малта при подрастващите, както и на международни турнири. Последва предложение от академията на „Лацио”, от която Бедри е преотстъпен на друг римски клуб „Чита де Марино”, след което игра за италианските „Новара” и „Аурора Про Патрия”. През есента бе в испанската Сегунда Дивисион „Б“ група 3, където носи екипа на „Атлетико“ (Сагунтино).

В СЪБОТА ФУТБОЛИСТИТЕ НА ИВАН КОЛЕВ СРЕЩНАХА РУМЪНСКИЯ „ТУРГУ МУРЕШ“, с който приключиха при 1:1.

Горнооряховци откриха чрез Кифует в 17-ата минута, а за румънците Чолаку изравни в 60-ата.

Досега активът на локомотивци в контролите е една победа, две равенства и една загуба. Вчера тимът срещна „Дунайска стреда“ (Словакия).

Съставът от мача „Тургу Муреш“: Денчев (46 Кунчев), Цонков, Кавдански, Амброуз, Фиданин, Христов (46 Б. Рюстменов), Мечев, Джоман, Л. Генчев (75 Д. Атанасов), Кифует, Бен Отман.