13 четения

Щастлива рулетка за „щастливците“, „Ветеран турист“ и „Долапчиеви“, дузпи ги изпратиха на четвъртфиналите

С ДУЗПИ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА КРАЕН ПОБЕДИТЕЛ ЗАПОЧНАХА ЧЕТВЪРТФИНАЛНИТЕ двубои от зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски“. Първата среща от програмата в четвъртък завърши 1:1 в редовното време. Отборите на „Скрита сила“ и „Ресторанти Щастливеца“ изиграха тактически мач, в който символичните гости поведоха с 0:1 в 30-ата минута с попадение на Ивайло Данаилов. 180 секунди по-късно Митко Митев изравни от наказателен удар – 1:1, осмото си попадение в турнира, и прати мача в „рулетката на дузпите“. При тях по-хладнокръвни бяха изпълнителите на „Ресторанти Щастливеца“ и стигнаха до крайния успех с 6:5. Във втория четвъртфинал „Тера Трак“ пречупи с 2:1 горнооряховския „Ив Комерс“. До 37-мата минута гостите водеха с 0:1 с попадение на Марин Бешев. В последните 180 секунди обаче Илиян Димитров и Георги Колев направиха пълен обрат. Попадението бе своеобразен реверанс на Фортуна към Колев, който в 11-ата минута пропусна дузпа, спасена от вратаря на горнооряховчани Росен Манафов.

В третия мач „Янтра 2“ (Драганово) преодоля с 3:1 „Ла Фурия“. Юлиян Тонев и Петко Петков разпечатаха вратата на съперника в 15-ата и 16-ата минута, но в 19-ата Енвер Силистралиев върна интригата, намалявайки на 1:2. Втората част тръгна с попадение на Бисер Пенчев за 3:1, останало последно в срещата.

„Яна 1“ (Ресен) продължи победния си път от групите с 6:2 срещу „Илстрой“ (Раданово). Два гола на Венцислав Йорданов, по един на Николай Николаев, Димитър Байдаков и Мариян Генов, както й попадение в собствената мрежа на Даниел Панайотов влязоха в сметката на ресенци. Николай Иванов се разписа два пъти за „Илстрой“, като любопитното е, че с втория си гол дори направи пълен обрат в резултата, но до почивката „Яна 1“ уби интригата и се оттегли при 5:2 в своя полза.

В ПЕТЪК „ВЕТЕРАН ТУРИСТ” ПРОДЪЛЖИ НАПРЕД СЛЕД ДРАМАТИЧНА ПОБЕДА С ДУЗПИ С 3:2 НАД „ИНТЕРНАЦИОНАЛ” (ЕЛЕНА). Двата тима направиха оспорван мач, който завърши без голове в редовното време – 0:0. Стигна се до изпълнения на удари за определяне на краен победител, при които играчите на „Ветеран турист” се оказаха с по-здрави нерви.

Наказателен удар две минути преди края на редовното време определи победителя в мача между „Евролукс” (Джулюница) – „Табако Трейд”. При разбъркване в наказателното поле на джулюнчани техен състезател спря топката с ръка и бе отсъдена дузпа, която Тихомир Недялков реализира за 0:1.

„Амфора” и „Долапчиеви” също изиграха интересен двубой с обрати в резултата. Още в 7-мата минута Димитър Кушев изведе напред „Амфора”, но Танер Халилов изравни в 15-ата минута, Йордан Димитров вкара за 1:2, а почивката дойде при 1:3, като Стефан Нешков се разписа.

Второто полувреме донесе две попадения на Димитър Кушев и краят на редовното време дойде при 3:3.

Битката продължи от седмия метър, като в крайна сметка успехът с 8:7 бе за „Долапчиеви”. „Водстрой” нямаше проблеми с „Няма място” и приключи спора още първото полувреме. В 7-мата минута Йордан Йорданов откри, а в 18-ата резултатът бе удвоен. В самия край на полувремето Георги Павлов от „Няма място” си отбеляза автогол и разликата набъбна на 3:0. Андрей Пъшев в 33-тата минута фиксира окончателното 4:0. „Няма място” завърши и с човек по-малко, тъй като Ивелин Генов получи червен картон за опасна игра.