„Виолетовите“ с убедителен успех срещу казанлъчани, Апостолов и Кямил с по два гола

„Етър ВТ“ – „Розова долина“ 5:1

Победа с 5:1 записа вчера отборът на „Етър ВТ” в контролна среща с третодивизионния „Розова долина”. На изкуствения терен в Царева ливада „виолетовите“ започнаха в състав Акалски, Кирилов, Минков, С. Иванов, Ташев, Ивайлов, Яв. Генчев, Апостолов, Стоянов, Иван Петков и юношата Кольо Станев.

В 5-ата минута комбинация между Иван Стоянов и Галин Ташев завърши с центриране към новото попълнение Йордан Апостолов, който с глава откри резултата. Десетина минути по-късно Иван Стоянов отново комбинира с Ташев, Кольо Станев свали топката и Апостолов покачи на 2:0. Халфът можеше да запише и хеттрик в средата на полувремето, когато бе изведен от Стоянов сам срещу вратаря на тима от Казанлък, но той спаси удара му.

В последната минута на полувремето състезател на „розите“ остана очи в очи с Акалски и намали на 1:2.

Старши треньорът Станислав Генчев изигра второто полувреме с изцяло нов състав, част от който бе и той. На вратата бе Ивайло Петков, пред него действаха Мицаков, Н. Лазаров, Скерлев, Николов, Кямил, Карапетров, Неделчев, Трифонов и другият юноша Бранислав Ботев.

Последният изведе в 48-мата минута Джихат Кямил на чиста позиция и той би точно за 3:1. Четвъртият гол вкара Станислав Генчев с глава след центриране от корнер, а в 65-ата минута Кямил с удар от движение фиксира окончателното 5:1.

В събота от 14,30 часа в Ловеч етърци ще срещнат втория отбор на „ЦСКА- София“.