14 четения

„Тера Трак“ защити шампионската си титла в оспорван финал

Радослав Рашков и Илиян Димитров с индивидуални призове

С два интересни двубоя приключи тазгодишното издание на зимния турнир по футбол във Велико Търново. Последната вечер от надпреварата събра около 1000 зрители в ДКС „В. Левски“, които не останаха разочаровани от видяното.

В мача за 3 – 4 място паднаха цели седем гола. „Яна-1” (Ресен) надигра отворилия се тим на „Водстрой” и спечели с 5:2. Още в 4-тата минута Димитър Цонев с глава откри резултата, а при следващата триходова комбинация Венци Йорданов покачи на 2:0. Само след две минути бърза контра на съперника донесе попадение на Йордан Йорданов за 2:1, но до интрига не се стигна, защото оставеният непокрит отляво Мариян Генов с красиво воле вдигна на 3:1. До почивката Венци Йорданов разтърси гредата на бранената от „Водстрой“ врата, а след нея вкара четвърти гол. Петият пък бе дело на Димитър Цонев. До края на мача реферът Венци Кознички показа последователно жълт и червен картон на Йордан Йорданов от „Водстрой”, а Любомир Борисов върна един гол за 5:2.

На финала „Тера Трак” защити титлата си от миналата година, налагайки се трудно с 2:1 над „Табако Трейд”.

Борислав Иванов отправи първия опасен удар, спасен от вратаря на шампионите Анатоли Гугов. В 12-ата минута Ивайло Тодоров бе изпуснат през центъра на отбраната и вкара за 1:0 в полза на „Тера Трак”. 180 секунди по-късно чудесен авантаж позволи на Илиян Димитров да изведе Георги Колев, който се разписа с отмерен удар за 2:0. „Табако Трейд” отвърна с пропуски на Ружди Руждиев и Калоян Илиев и гол на Красен Славчев за 2:1 при бързо изпълнение на свободен удар.

Второто полувреме тръгна с шут на Ивайло Тодоров до гредата и намеса на вратаря на „Табако“ Радослав Рашков при изстрел на Георги Колев. Последваха отлични изяви на Анатоли Гугов на вратата на „Тера Трак“ и удари в гредите на Тодор Чирпанов за шампионите и на Красен Славчев за съперниците им.

„Табако Трейд” изигра две минути без отстранения Рашков, но не пусна гол, а в добавеното време Калоян Илиев нацели гредата зад Анатоли Гугов и това бе последния шанс за изравняване.

Купата за първото място, златните медали и премията от 400 лева бяха връчени на играчите на „Тера Трак” от председателя на Зоналния съвет на БФС Бончо Генчев. За награждаването те излязоха в специални фланелки с надписа „Три за щастие!”, като визират трите си титли като „Пападопулу” (1) и „Тера Трак” (2).

Сребърните медали, 300 лв. и купата за второ място получи „Табако Трейд” от секретаря на зоната Игор Бакьов. Третият „Яна-1” (Ресен) бе отличен с купа, бронзови медали и 200 лв. от Николай Минчев, шеф на охранителна фирма „Делта Гард“, грижила се за сигурността в залата по време на турнира.

За четвъртия отбор в крайното подреждане „Водстрой” бе осигурена премия от 100 лева.

За най-добър вратар със статуетка и 50 лева бе отличен Радослав Рашков, награден от треньора в „Етър ВТ“ Калоян Чакъров.

Голмайсторът Илиян Димитров получи своята статуетка и премия от легендарния стрелец на „виолетовите“ Димитър Цеков. За петия си пореден приз нападателят се разписа 11 пъти.

Снимка: Ангел ГАНЦАРОВ