7 четения

Свищовлии изгазиха локвите до победен край

„Академик“ – „Локо“ (Русе) 2:1

„Академик” победи с 2:1 „Локомотив” (Русе) в Свищов във втората си контрола от зимната подготовка. Двубоят се игра на кален и наводнен терен. Русенци поведоха в резултата, но „студентите“ успяха да стигнат до пълен обрат.

Головете паднаха през първото полувреме. Още в 10-ата минута гостите откриха резултата с гол от дузпа, реализирана от капитана на тима Живко Парашкевов. Две минути по-късно домакините успяха да изравнят. Неразбирателство в локомотивската защита доведе до автогол на бранителя Огнян Брайнов. В 16-ата минута свищовлии стигнаха до пълен обрат. Стефан Гинчев вдигна от пряк свободен удар и Стефан Иванов отклони топката с глава в мрежата на русенци за 2:1.

През втората част и двата тима вложиха много усилия в битката на наводнения терен, но до нови попадения не се стигна. Хубавото е, че при тези условия „студентите“ и „железничарите“ показаха коректна игра и не се стигна до неприятни контузии. Тази събота двата отбора ще се срещнат отново в Свищов.

Контролата бе втора за „Академик” (Свищов). На 28 януари „студентите“ загубиха с 0:4 от „Литекс“ в Ловеч.

„Доволен съм от старанието, желанието и себераздаването на момчетата на тежкия терен. От характера, който показаха, и успяха да обърнат развоя на срещата. Предупредих колегите от Русе преди да тръгнат, че няма подходящи условия за игра, но те пожелаха да играем мача.

Контролата в Ловеч също ни бе от полза. Видях отбора подложен на непрекъснат натиск. Там ние също имахме голови възможности и ако ги бяхме реализирали, резултатът нямаше да е толкова категоричен в полза на домакините“, коментира старши треньорът на свищовлии Евгени Маринов.