5 четения

Хандбалистките минаха с лекота през Шумен

„Шумен 98” – „ Етър 64” 21:36 (10:17)

Хандбалистките на „Етър 64“ записаха резултатна победа в Шумен в четвъртфинал от турнира за купата на България. За разлика от мача за първенство през есента сега великотърновки подходиха много сериозно и не оставиха шансове на домакините. След десетина нервни минути в началото, приключили при 2:4 в полза на „виолетовите“, воденият от Йонка Генчева тим започна постепенно да трупа разлика. В 20-ата минута етърки вече дърпаха с 5:9, а полувремето дойде при 10:17 в тяхна пола и яснота около крайния изход.

През втората част наставничката даде шанс за изява на всички момичета, но това не повлия върху развоя на срещата, а разликата набъбна още повече в полза на гостенките.

„Момичетата изиграха чудесен мач. Страхотно представяне в защита и нападение. Отбелязани голове с далечна стрелба, при разширена контраатака, при бързи пробиви. Благодаря на общинско предприятие „Спортни имоти и прояви“ за добрите условия, при които се подготвяме в зала „Сава Величков“, коментира Йонка Генчева.

Финалната четворка от турнира за купата на България ще се играе във Велико Търново на 3 и 4 март. В нея освен „виолетовите“ ще се включат още: „Бъки“ (Габрово), ХК „Свиленград“ и „Ники спорт“ (Сливница).

Полуфиналните двойки са: ХК „Бъки“ – ХК „Етър 64“ и ХК „Свиленград“– ХК „Ники Спорт“. Победителите от срещите отиват на финал, а загубилите играят за бронзовите медали.

„Етър 64“: Николова, Петрова (7), Иванова (1), Симеонова, Коцева (6), Савич (8), Богданова (9), Кръстева (2), Йорданова, Харалампиева, Павлова, Маринова.