2 четения

„Виолетовите“ почнаха ударно на „Балчик къп“, Кямил, Петков и Тодоров торпилираха молдовци

„Етър ВТ” победи с 3:0 молдовския „Петрокуб” в първия си мач от международния турнир „Балчик къп”

Преди почивката „виолетовите” имаха превес над молдовците и заслужено поведоха в резултата с гол на Джихат Кямил. Най-напред Иван Петков с глава стреля над гредата след центриране отляво на Неделчев, а малко по-късно удар на Чавдар Ивайлов мина край вратата.

След четвърт час игра пропуск направи защитникът Иван Скерлев, който след корнер не успя да открие резултата на празна врата. Удар на Иван Стоянов от воле пък профуча в аут. В 38-мата минута логичното се случи. С изстрел от 30 метра Джихат Кямил се разписа за 1:0.

Втората част не донесе промяна в статуквото. Етърци продължиха да натискат и да бележат. Кямил и Иван Петков се разминаха с попадения, но в 55-ата минута таранът се реабилитира, след като засече с глава центриране отдясно за 2:0.

В 82-рата минута Тодор Колев отправи опасен удар, вратарят на молдовците изби, а при добавката Цветомир Тодоров оформи класическото 3:0.

„Етър ВТ”: Акалски, Николов, Скерлев, Минков, Кирилов, Неделчев, Апостолов, Кямил, Ивайлов, Стоянов, Петков (Ив. Петков, Ташев, Тодоров, Трифонов, С. Иванов, Яв. Генчев, Ст. Генчев, Мицаков, Карапетров, Колев).