12 четения

Денислава Димитрова отсрами региона на държавното по борба за мъже и жени

178 мъже и 65 жени участваха в Държавния личен шампионат по борба свободен стил в зала „НСА – В. Левски“. Схватките в София бяха изгледани от помощник-треньора на националния тим Радослав Великов. Броени часове преди първенството почетният гражданин на Полски Тръмбеш се завърна от Колорадо Спрингс. Турнирът „Дейвид Шулц“ в САЩ бе дебютен за него като наставник в първия отбор на страната.

Великотърновката Денислава Димитрова спечели единствения медал за клубовете от областта от първенството. Състезателката на Младежкия клуб по борба „Царевец Етър 93“ стигна до бронза в категория до 75 килограма. В схватката за отличието тя надви Анна Спасова от „Рилски спортист-2000“. Съотборничката й Марияна Маринчова се класира седма до 63 кг. Преди две седмици двете състезателки на „Царевец Етър 93“ взеха бронзови отличия на първенството за девойки. Клуб „Етър Виктори 2011“ бе представен от Мария Джурова, която е десета до 53 кг. При мъжете двама борци от търновските клубове стигнаха до схватка за бронза, но загубиха и останаха на пето място. Това са Деан Ангелов „Етър-Виктори 2011“ в категория до 61 кг и Максим Иванов от клуб „Илия Павлов“ при 65-килограмовите. На седмо място в своите категории се подредиха Милен Колев от „Царевец Етър 93“ и Мишел Михайлов от горнооряховския „Локомотив“.