14 четения

Старшата възраст на БК „Етър 49“ с победи над тимовете от Силистра и Търговище

Две победи записаха юношите до 19 години на баскетболен клуб „Етър 49“ в първия кръг от заключителния етап на първенството на региони „Мизия“ и „Добруджа“. Мачовете за класиране от първо до пето място се изиграха в зала „Дечко Стефанов“ в Търговище.

Възпитаниците на треньора Ивайло Стоименов стартираха с успех срещу домакините от „Светкавица“ със 76:66, като на моменти авансът им бе от над 20 точки.

Далеч по-оспорван бе вторият им мач с ръстовия тим на „Доростол“ (Силистра), в който етърци водеха на полувремето, но после трябваше да стопяват аванс от 8 точки на съперника минута и половина преди края на последната четвъртина. Справиха се и спечелиха двубоя с 54:52.

„Победите са много ценни за нас. През последните три години се разделяме с най-добрите си играчи в тази възраст, които се реализират при мъжете, затова тези успехи са още по-значими за нас. От набор 1998 – 1999 г. реализация при мъжете имат Радостин Папазов, който е в Англия, Румен Христов е в ЦСКА, а Евгени Василев записа минути в Балканската лига с тима на „Берое“. Благодаря на фирма „Илстрой“, както и на Александър Нанков, който ни подаде ръка и спаси клуба от фалит“, сподели треньорът Ивайло Стоименов.

В другите три срещи „Светкавица“ надигра „Спартак“ (Плевен) с 64:59, а „Доростол“ загуби от „Чавдар“ (Троян) с 53:62. Троянчани се справиха и с плевенчани, надигравайки ги с 54:43.

Вторият кръг е на 3 март в баскетболната зала на спортен комплекс „Ивайло“. В него „виолетовите“ ще срещнат познати съперници от регион „Мизия“. От 9,00 ч. е двубоят им със „Спартак“, а от 12,30 ч. с „Чавдар“, който вероятно ще реши първото място.