14 четения

„Берое“ – „Локомотив“ 1:1

Равенство 1:1 с „Берое“ в Стара Загора записа в последната си контролна среща отборът на „Локомотив“ (Горна Оряховица).

В 5-ата минута Антон Карачанаков стреля от дъгата на наказателното поле и принуди вратаря на гостите Банков да спасява.

Малко след това Карачанаков центрира остро в наказателното поле, където се получи разбъркване, Иванов продължи за Салмикиви, но Банков отново се намеси. В следващата атака Кифуети пък остана сам срещу стража на домакините Перниш, който отрази удара.

В 10-ата минута гостите организираха бърза контраатака, при която Кифуети проби по дясното крило, нахлу в пеналта и предостави за Нерди, който стреля от движение, но Иванов изчисти от голлинията.

„Берое“ поведе в 17-ата минута на мача. Горнооряховчани сбъркаха в отбрана и топката попадна в Карачанаков, който намери долния десен ъгъл с удар от дъгата на наказателното поле за 1:0.

В отговор Игор Джоман центрира опасно от фаул в наказателното поле на „Берое“, но Асен Георгиев успя да се намеси и предотврати сериозна опасност пред Перниш.

В последната минута на двуострата първа част Отман подаде остро в наказателното поле на старозагорци, там Джоман прескочи топката и тя попадна у Нерди, който стреля в гредата, и резултатът остана непроменен.

Второто полувреме тръгна с атаки на беройци, като в 50-ата минута Карачанаков отне топката и проби през центъра на защитата. Той имаше две възможности да намери свой съотборник, предпочете обаче да стреля от границата на пеналата, но Банков бе заел добра позиция и улови.

Последваха нови добри изяви на вратаря на горнооряховчани, запазили резултата непроменен.

Гостите изравниха две минути преди края, след като Жан Амбоуз се възползва от грешка в отбраната и прати топката в мрежата с удар от шестнайсетия метър за 1:1.

В добавеното време голмайсторът за „железничарите“ бе изгонен от игра за втори жълт картон.

„Локомотив“: 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброуз, 29. Ариан Донгала, 24. Юлис Ндонг, 27. Игор Джоман, 28. Слим Бен Отман, 14. Кифуети, 23. Владислав Узунов, 10. Феноуше Нерди (1. Стефано Кунчев, 18. Велизар Попчев, 33. Стефан Цонков, 37. Венцислав Кирчев, 93. Георги Малинков, 77. Димитър Стилянов, 31. Бедри Юсеинов, 11. Тимотей Додлек).

Един коментар за “Гоорнооряховчани приключиха контролите с реми в Стара Загора, Амброуз с гол и червен картон