5 четения

Свищовлии с втора победа срещу „железничарите“ от Русе

„Академик“ – „Локомотив“ /Русе/ 2:1

Втора победа с 2:1 срещу тима на „Локомотив“ /Русе/ записаха свищовските „студенти“. И в тази среща гостите поведоха в резултата, а домакините направиха пълен обрат, но за разлика от първата теренът не бе толкова тежък и се получи по-бърза игра.

„Стана що-годе добър мач. Теренът бе отъпкан, но не и заледен и позволи да направим някои от желаните неща в игрови план. Доволен съм от старанието на футболистите и темпото на игра през по-голямата част от срещата“, коментира старши треньорът на „Академик“ Евгени Маринов.

По неговите думи през първата част русенци са открили резултата след грешка на младия вратар Виктор Владимиров, но наставникът бе категоричен, че не му се сърди, тъй като юношата сега трупа опит.

„Стефан Иванов центрира от десния фланг и централният ни нападател Кристиян Иванов с глава изпрати топката в далечния ъгъл за 1:1. Попадението му бе доста трудно и заслужава адмирации за изпълнението. За 2:1 точен бе Ивайло Данаилов, който довкара отбита от вратаря на гостите топка след пряк свободен удар, изпълнен от Ивайло Дангуров.

Имахме и други възможности да направим разликата по-внушителна. Кристиян Димитров стреля от границата на наказателното поле, Лилян Маринов можеше да подаде на свободния Стефан Иванов, но игра сам и загуби контрол над топката. Имахме добри захождания по фланговете, разигравания през центъра също създадоха проблеми на противника“, разказа още Евгени Маринов.