6 четения

Юношата Бранислав Ботев вкара два гола на каварненци, етърци ще играят финал на „Балчик къп”

Победа с 3:0 записа в третия си мач на турнира „Балчик къп“ отборът на „Етър ВТ”. На терен в курортен комплекс „Албена“ великотърновци надиграха третодивизионния „Калиакра“. Тимът от Каварна замени този на „Добруджа” /Добрич/, който се отказа от участие, след като падна с 3:1 от „Петрокуб“ (Молдова).

„Виолетовите“ започнаха в състав: Ивайло Петков, Г. Кременлиев, М. Николов, Ст. Генчев, С. Иванов, И. Трифонов, М. Плахов, Я. Генчев, Бр. Ботев, Д. Атанасов и Т. Колев.

Още в 12-ата минута Димо Атанасов ознаменува дебюта си с гол. Полузащитникът се разписа след центриране на друг дебютант – Георги Кременлиев. Игровото предимство на етърци можеше да им донесе второ попадение в края на полувремето, когато получиха право на наказателен удар. Отсъдената дузпа за нарушение срещу Явор Генчев обаче бе пропусната от Тодор Колев, който изпрати топката в аут. Секунди преди почивката самият Генчев не успя да увеличи преднината на етърци.

През второто полувреме воденият от Станислав Генчев тим продължи да бъде по-активният на терена, като авторът на първото попадение Димо Атанасов също направи пропуск от чиста позиция. В 82-ата минута юношата Бранислав Ботев вкара за 2:0, като това бе негов втори гол в подготовката. Третото попадение отбеляза отново Бранислав Ботев след центриране на Явор Генчев. През втората част в игра влязоха още Тони Маречков, Михаил Минков и Денислав Мицаков, а останалите футболисти изгледаха двубоя от трибуните. Те почиваха за следващия мач на турнира. С победата етърци си осигуриха участие на финала в петък, където техен съперник за първото място ще бъде „Витоша” (Бистрица).