5 четения

Горнооряховските боксьори с три медала от Държавното първенство за юноши

127 боксьори от 40 клуба от цялата страна взеха участие в държавния личен шампионат по бокс за юноши. Боксов клуб „Локомотив“ (Горна Оряховица) се представи с четирима състезатели, трима от тях се качиха на почетната стълбичка. В категория до 66 килограма Деян Китов победи на четвъртфинал Алтай Кадир от Хасково с 3:0, а в спор за място на финала загуби Самуил Стоянов от Добрич с 1:2 гласа и трябваше да се задоволи с бронз. До 52 кг Алекс Лазаров бе спрян на полуфинал от Светослав Райков от Добрич и също се нареди на трето място.

Давид Добрев записа успех над Асен Тодоров от „Спартак“ (Плевен), но на полуфинала загуби от Валери Лазаров („Ботев“) и се окичи с бронз при 70-килограмовите. В категория до 54 кг Георги Миновски още в първата си среща се изправи срещу шампиона Стоян Ангушев от „Беласица“ и приключи участието си в първенството.