4 четения

„Студентите“ спечелиха регионалния футболен сблъсък

„Академик“ – ОФК „Павликени“ 4:1

На помощното игрище в Свищов се изигра контролната среща между отборите на „Академик“ и ОФК „Павликени“. Тежкият терен създаде доста трудности на играчите и затова втората част продължи само около трийсет минути. Гостите имаха сериозни кадрови проблеми. Липсваха им титулярният вратар Радо Рашков, защитниците Илиян Илиев, Свилен Василев, Андреев и Цонев и нападателят Борислав Иванов.

Домакините започнаха силно и поведоха с 3:0. Лилян Маринов посрещна отбита топка и удар от пеналта откри резултата. Кристиян Иванов и Пламен Илиев добавиха още два гола след центрирания от статични положения на Стефан Трайков и Стефан Иванов. В края на полувремето павликенчани намалиха на 1:3 в разбъркване, а след почивката Стефан Иванов фиксира окончателното 4:1.

„Вървим в правилна посока, нещата се получават“, коментира старши треньорът на свищовлии Евгени Маринов.