17 четения

ФК „Ресен 2012“ привлече бившия капитан на „Академик“

Бившият капитан на „Академик“ (Свищов) Иван Ганев ще играе през пролетния полусезон в тима на ФК „Ресен-2012“. Опитният централен бранител напусна отбора на „студентите“ след промените в спортно-техническото му ръководство в края на миналата есен. Ганев вече дебютира за ресенци в контролната среща с третодивизионния ОФК „Трявна“, играна на изкуствения терен в Царева ливада.

„Стана добър мач. За нас това бе първо събиране след зимната пауза, докато домакините водят системно подготовка и имаха изиграни приятелски срещи. Поради ангажименти вратарите ни не бяха в групата и трябваше да преквалифицираме полеви футболист. При 0:0 имахме две добри голови ситуации, пропуснати от Светослав Станчев и Милен Михайлов. Около 30-ата минута получихме гол, а до почивката тревненци поведоха с 2:0.

След нея Мариян Генов намали на 1:2 с много хубав изстрел от трийсетина метра. В края на срещата ни отбелязаха трето попадение за 3:1“, разказа Иван Попов – старши треньор на ресенци. За пролетта той няма да разчита от досегашния състав на заминалия за Англия халф Светослав Цветанов.

В събота от 14,00 часа воденият от него тим ще приеме „Лозен“ (Сухиндол) в контролен мач.