7 четения

„АП спорт“ доминира при мъжете на Държавното първенство по стрелба с пневматичен пистолет

Отборна и индивидуална шампионска титла спечели великотърновският клуб по спортна стрелба „АП спорт“ от Държавното първенство с пневматичен пистолет за мъже. В София шампион при мъжете стана Самуил Донков, който постигна 238,7 точки във финала. Възпитаникът на треньора Александър Луканов остана на 0.8 т. от националния рекорд, който подобри по-рано тази година на международен старт в Хага. Втори е съотборникът му Николай Колев, Георги Узунов е четвърти, а Кънчо Стоянов осми. От „Етър 100“ най-предно класиране записа Веселин Генов, който е двадесет и втори.

Отборно Донков, Колев и Узунов от „АП спорт“ постигнаха 1720 точки и изпревариха с 57 втория тим в класирането „Диана“ (Ямбол). В квалификацията на пистолет при жените Яна Митева и Виолета Георгиева от великотърновския клуб заеха второ и трето място. По време на финала Митева бе изместена от Полин Златева „Тракия“ (Пловдив) и остана трета. Кристина Стоянова, която бе осма в квалификациите, направи силен финал и се подреди четвърта, Виолета Георгиева завърши на седмо място. От „Етър 100“ Кристина Станева е шестнадесета.