3 четения

На бюджет от 18 000 лева ще разчита „Янтра“ (П. Тръмбеш) през 2017 г.

18 000 лева отпуска Община Полски Тръмбеш за издръжка на Футболен клуб „Янтра“, съобщи председателят на Управителния съвет Любомир Ламбев. Със средствата ще бъдат финансирани представителният отбор, юношите старша възраст, които се състезават в зоналната група и формациите при младшата възраст и децата.

Финансова инжекция ще има и за представящите се в Областна група – север „Вихър“ (Раданово) и „Устрем“ (Масларево). Двата тима ще разчитат на по 2500 лева. Бюджетът на общината бе приет на вчерашната сесия на местния парламент.

Междувременно мъжкият тим на „Янтра“, есенен лидер в Елитната областна група, изигра първата си контролна среща. На изкуствения терен в Царева ливада тръмбeшчани паднаха от третодивизионния „Янтра“ (Габрово) с 3:1.

В 8-мата минута гостите удариха греда. В 20-ата минута габровският тим поведе. Добре организирана атака изведе Мирослав Косев отляво, той центрира точно в наказателното поле и Пламен Кожухаров с глава преодоля вратаря Станимир Палев – 1:0. Този резултат се запази до почивката, въпреки че бяха създадени и други нелоши положения, а тимът от Полски Тръмбеш още един път уцели гредата.

В 65-ата минута играещият треньор на гостите Калоян Илиев изравни – 1:1. Габровци си осигуриха победата с две попадения в заключителните минути. В 80-ата Пламен Кожухаров с чудесен удар под напречната греда изведе „Янтра Габрово“ напред, а в последните секунди другият брат Кожухаров – Християн, оформи крайното 3:1.